Czym się kierować przy zakupie bujaczka dla niemowlaka?

Czym się kierować przy zakupie bujaczka dla niemowlaka?

Gdy jesteśmy w ciąży, to zaczynamy już powolutku kompletować dziecięcą wyprawkę. Dzięki temu nie musimy zajmować się tym nerwowo, gdy nasze dziecko jest już na świecie. Jest to dla nas spore ułatwienie. Jedną pozycję na liście będzie zajmował z pewnością bujaczek dla niemowlaka. Powiedźmy sobie o nim nieco więcej.

Bujaczek dla niemowlaka dostosowany powinien być koniecznie do wieku oraz do wagi naszego dziecka. Jeśli chcemy kłaść w nim noworodka, to koniecznie powinien mieć on leżącą funkcję. Pamiętajmy, że kilkutygodniowe, a nawet dziecko kilkumiesięczne nie powinno spać w półsiedzącej pozycji. Pamiętajmy także o tym, że za częste oraz także zbyt długotrwałe sadzanie maluszka w foteliku jednak może wpłynąć źle na jego postawę.

Do tego nie każde dziecko lubi wibracje, głośne melodyjki, intensywne bujanie. W związku z tym musimy sprawdzić wcześniej, jak nasze dziecko reagować będzie na atrakcje tego typu. Zabawa zbyt długa w bujanie z maskotkami latającymi nad głową i muzyczką zakończyć się może nocą nieprzespaną, ponieważ maluszek może być poddany zbyt wielu bodźcom.

Zanim kupimy bujaczek dla niemowlaka, to powinniśmy koniecznie zwrócić uwagę na samą solidność wykonania, jak i trwałość materiałów. Wybierając fotelik, pamiętajmy także o swoim zdrowiu. Musimy zwrócić uwagę na jego wagę i czy na pewno damy radę go łatwo chwycić oraz po prostu przenieść. Najlepiej na spokojnie udać się do sklepu stacjonarnego, w którym bujaczki są wystawione. Dzięki temu możemy każdy bujaczek dotknąć, podnieść oraz sprawdzić absolutnie każdy szczegół.