Tropokolagen pod oczy
Źródło: https://www.tropokolagen.pl/
Kiedy jest zalecany tropokolagen pod oczy?
Tropokolagen pod oczy jest stosowany przede wszystkim wtedy, gdy skórę w tym obszarze zaczynają dotykać pierwsze oznaki starzenia. Ze względu na stosunkowo dużą aktywność mimiczną i płytkie unaczynienie, skóra pod oczami wykazuje wrażliwość oraz podatność na szybkie powstawanie zmarszczek. Niewielka grubość skóry wokół oczu sprawia, że zawiera ona stosunkowo mało kolagenu, elastyny i gruczołów łojowych. Procesy starzenia w tej strefie mogą przez to przebiegać szybko, co wynika również z jej podatności na obrzęki, podrażnienia czy reakcje alergiczne. Wiele osób sięga wówczas po produkty opóźniające proces starzenia. Przykładem preparatów zawierających tropokolagen wykorzystywanych do redukowania niedoskonałości pod oczami są produkty przeznaczone do zabiegu mezoterapii, wykonywanej również na innych obszarach skóry.
Wskazania do terapii
Na przyspieszone starzenie się skóry pod oczami wpływa fakt, że około 25 roku życia w ludzkim organizmie spada produkcja naturalnego kolagenu i elastyny. Procesy te mogą przebiegać w różnym tempie, zależnie od stylu życia, genów czy sposobów pielęgnacji. W praktyce jednak trudno ich zupełnie uniknąć, dlatego po pojawieniu się pierwszych zmarszczek, coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzenie zabiegu, który je zniweluje. Kolagen wykorzystywany w mezoterapii, pozwala na przeprowadzenie procedury w delikatnej okolicy powiek, która polega na odmładzaniu skóry poprzez iniekcyjne podanie odpowiedniego preparatu na bazie tropokolagenu typu I. Ze względu na jego niemal identyczną budowę jak kolagenu naturalnie syntetyzowanego w organizmie, znajduje on szerokie zastosowanie we wszystkich dziedzinach medycyny, w tym także medycynie estetycznej. Sam tropokolagen jest substratem budującym dojrzały kolagen.
Mezoterapia tropokolagenowa
Po podaniu preparatu, tropokolagen wykazuje zdolność do natychmiastowego wbudowania się w strukturę biorusztowania skóry złożonej z dojrzałych włókien kolagenowych oraz jako prekursor rozpoczyna ich odbudowę. Skóra pod oczami odzyskuje dzięki temu gęstość i sprężystość, co poprawia jej ogólną kondycję. Tropokolagen jest najbardziej podstawową formą kolagenu, a jego zdolność do wywołania efektu zagęszczania i wzmocnienia tkanek, wynika z odpowiedniego wpływu na włókna kolagenowe. Po wstrzyknięciu wybrany preparat pobudza fibroblasty obecne w tkance podskórnej do produkcji kolagenu, dzięki czemu odbudowuje w niej włókna kolagenowe. Do regeneracji tkanek przyczyniają się również dodatkowe substancje zawarte w produkcie używanym do mezoterapii tropokolagenowej, takie jak witaminy czy bioflawonoidy.