T-shirty do karmienia

Źródło: https://mamatu.pl/

Czym charakteryzuje się T-shirt ciążowy i do karmienia?

Koszulka do karmienia i T-shirt ciążowy z pozoru niewiele różni się od zwykłej koszulki. Krój swobodnie układający się na sylwetce, łagodny dekolt i krótkie rękawy sprawiają, że na pierwszy rzut oka trudno rozpoznać prawdziwe przeznaczenie ubrania. Wszystko staje się jednak jasne po rozpięciu zamka znajdującego się na biuście. W bluzkach do karmienia jest on ukryty pod zakładką z materiału. Jest niewidoczny, jednak pozwala na szybkie przedostanie się do piersi. Takie rozwiązanie znacząco ułatwia młodym mamom karmienie w miejscach publicznych.

Przewaga nad tradycyjnymi koszulkami

Zwykłe koszulki nie są ubraniami przystosowanymi do karmienia piersią. Podanie w nich pokarmu wymaga znacznego odsłonięcia ciała, co wywołuje dyskomfort i znacznie ogranicza możliwość karmienia niemowlaka w miejscu publicznym. Problem ten rozwiązuje odzież do karmienia ze specjalnymi otworami przy biuście, w tym również specjalne biustonosze. Dziecko przystawione do piersi w całości zasłania ciało, dzięki czemu karmienie nie przyciąga wzroku ciekawskich. Mamy nie muszą szukać dyskretnych miejsc lub chować się w toaletach w celu podania pokarmu swojemu dziecku. Mając ubrania dla karmiących mogą zrobić to w dowolnym miejscu, a po wszystkim zapiąć zamek i wrócić do poprzedniego zajęcia.

Dyskrecja, wygoda, bezpieczeństwo

Noszenie koszulek dla mam w okresie karmienia poprawia komfort przebywania w miejscu publicznym i przyczynia się do większej wygody podczas opieki nad dzieckiem. Ubrania pozwalają dyskretnie nakarmić niemowlaka bez względu na okoliczności i liczbę osób znajdujących się w otoczeniu. To jednak nie wszystko, co mają do zaoferowania te funkcjonalne ubrania. Swoją uwagę należy skierować na bezpieczeństwo, jakie zapewniają one zarówno karmiącej kobiecie, jak i niemowlęciu. Najlepiej wyjaśnić to na przykładzie. Koszulki do karmienia dla mam sprzedawane w naszym sklepie Mamatu powstają tylko ze sprawdzonych materiałów, które posiadają wymagane certyfikaty bezpieczeństwa. W ich składzie dominuje delikatna dla skóry bawełna, niewywołująca podrażnień na wrażliwym ciele dziecka. Przewiewna tkanina posiada domieszkę elastanu, któremu ubranie zawdzięcza odpowiednie ułożenie na sylwetce. T-shirty są przyjemne w dotyku i nie posiadają cech, które mogłyby zagrozić komfortowi dziecka. Właśnie dlatego mamy mogą swobodnie wybierać spośród dostępnych modeli koszulek i nie obawiać się o bezpieczeństwo malucha.