Golden Teacher

Źródło: https://shroom.it/index.php

Golden Teacher jest jedną z najpopularniejszych odmian Psilocybe cubensis, czyli łysiczki kubańskiej. Gatunek ten należy do grzybów halucynogennych. Ich oddziaływanie na percepcję zmysłową, postrzeganie rzeczywistości czy nastrój wynika z zawartości psylocybiny. W Polsce można legalnie posiadać grzybnię P. cubensis, jednak nie można dopuścić do rozwoju owocników. Do uprawy tych grzybów w celach obserwacyjnych wykorzystuje się tzw. growkity.

Jak wygląda hodowla Golden Teacher za pomocą zestawu growkit i czy potrzebna jest instrukcja?

Growkit Golden Teacher to specjalny zestaw, dzięki któremu domowa hodowla grzybni w celach badawczych przebiega bardzo sprawnie. Instrukcja ogranicza się zaledwie do kilku czynności. Produkty o takim zastosowaniu znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego Shroom.it. Growkit zawiera nie tylko gotową grzybnię tej odmiany P. cubensis, ale też niezbędne filtry oraz spinacze. Warto pamiętać, że każda instrukcja uprawy wielu grzybów tego gatunku ma charakter wyłącznie informacyjny oraz edukacyjny. Z jej treści można jednak korzystać w krajach, które prawnie zezwalają na uprawę odmian psylocybinowych. Sama grzybnia nie zawiera psylocybiny, dlatego nie ma żadnych legalnych przeszkód przed jej posiadaniem w Polsce.

Hodowla P. cubensis

Oferowane przez nas growkity zawierają grzybnię, która rozwija się bardzo dobrze na licznych podłożach bez warstwy okrywowej. Grzyby tej odmiany są odporne na zróżnicowane temperatury, przy czym ich hodowla jest najskuteczniejsza przy dużej wilgotności powietrza. Uprawa może się odbywać na podłożu z różnego rodzaju nasion, a także odlewanych nawozów, ryżu brązowego, mąki, obornika, włókna kokosowego czy słomy.