Czym jest PrestaShop?

PrestaShop jest platformą darmową do sklepu internetowego. Platforma ta zyskała spore zaufanie wśród Polaków, którzy prowadzą sprzedaż online. Oprogramowane sprawdzi się bardzo dobrze, gdy jesteśmy początkujący i chcemy nieco się zagłębić w tajniki kodowania oraz programowania. Poza tym jest wykorzystywany niemal na całym świecie przez małe oraz średnie firmy, ale także przez niesamowicie popularne marki.

Gdy wybieramy PrestaShop musimy doskonale wiedzieć, że ma ona wiele zalet, które umożliwia nam proste oraz także intuicyjne prowadzenie sklepu internetowego. Poza tym możemy także korzystać z licznych dodatków. Dzięki nim nasza strona nabierze niepowtarzalnego, jak i indywidualnego charakteru. Musimy także zwrócić uwagę na to, że platformę wspomnianą możemy zoptymalizować pod kątem wyszukiwarki Google. Poza tym sama platforma jest aktualizowana cały czas, jak i rozwijana, dzięki czemu możemy dostrzec jeszcze więcej zalet tegoż oprogramowania.

Bez wątpienia bardzo dużym ułatwieniem oraz także sporą zaletą PrestaShop, jest niesamowicie prosty panel administracyjny. Zatem jeśli nawet stawiamy swoje pierwsze kroki w e-commerce, to na pewno poradzimy sobie. Sama łatwość nawigacji pomaga nam w zarządzaniu stroną, dodawaniu produktów, jak i korzystaniu ze wszelkich funkcji. Dzięki temu, że PrestaShop w Polsce jest taki popularny, to powstały społeczności specjalistów oraz użytkowników, co nam pomaga w wymianie wiedzy oraz własnego doświadczenia. W taki sposób z dużą łatwością znajdziemy w sieci wiele motywów oraz dodatków, które tworzone są przez innych użytkowników.